Hírek

Hírek


Orbán Balázs-verseny

Szűcs-Olcsváry Melinda  |   nov. 27, 2016  |  Hírek

November 24-én délután 17 órától került megrendezésre az Orbán Balázs életéről szóló műveltségi verseny II. kiadása a székelykeresztúri Orbán Balázs Gimnáziumban, melyre három fős csapatok jelentkezését várták a szervezők.

Öt különböző iskolából összesen tizennyolc csapat vett részt a megmérettetésen. A Gimit Ozsváth Imola tanárnő irányításával három XI. B-s lány képviselte: Márton Emőke, Tököly Szilvia és Zsombori Krisztina.


A három fordulós vetélkedőn a diákoknak legfőképpen az Orbán Balázsról szerzett tudásukra volt szükségük, emellett fontos volt a gyorsaság és a problémamegoldó készség is. A verseny állása végig szoros volt, iskolánk csapatának a második díjat sikerült megszereznie.

Márton Emőke, XI. B


Színezd újra

Szűcs-Olcsváry Melinda  |   nov. 25, 2016  |  Hírek

 

Iskolánk diákjai is részt vettek 2016. október 15-én az UFF által szervezett Színezd újra pályázat keretén belül a figyelemfelkeltő zöld felvonuláson.


Végállomás a nagypark volt, pontosabban a mellette végighúzódó kerítés, amelyet újra is színeztek. Iskolánkból három osztály (X. A, X. D, XII. C) vett részt a figyelemfelkeltő felvonuláson, amelyre környezetvédelmi plakátokkal is készültek.

Szász Zsuzsa, XII. C


4. Alfa és omega fizikaverseny

Szűcs-Olcsváry Melinda  |   nov. 23, 2016  |  Hírek
Indul a 4. Alfa és omega fizikaverseny!

A versenyre november 30-ig lehet jelentkezni. Sok sikert minden résztvevőnek!

Részletek a rendezvény honlapján:
http://www.alfaesomega.webnode.hu/                                      Székely Zoltán, szervező

V. Pénzidomár

Szűcs-Olcsváry Melinda  |   nov. 22, 2016  |  Hírek

November 18-20. között került sor a Sapientia csíkszeredai karán az V. Pénzidomár – pénzügyi és gazdasági vetélkedőre, amelyre négyfős középiskolás csapatok jelentkeztek.


Az online forduló után a Gimit a XII. B diákjaiból szerveződött H.E.T.Z. csapat (Kálmán Hajnal, Jakab Eszter, Barabási Tamás és Szász Zalán) képviselte. Nagy reményekkel indultak azért is, mert a győztesnek járó vándorkupa egy évig a Tamási Áron Gimnáziumban pihent a Nash Equilibrium csapatának köszönhetően.

A döntőbe jutott 12 csapatnak a Hargita Gyöngye RT. valós problémájára kellett megoldásokat kidolgoznia és ezt egy-egy kisebb szakmai zsűri előtt bemutatnia. Minden kis csoportból a legjobb csapatnak még egyszer be kellett mutatnia a javaslatait az összes résztvevő- és az egyesített zsűri előtt az egyetem aulájában.

A H.E.T.Z. munkáját az egyesített  zsűri is pozitívan értékelte, a feltett kérdésekre is frappáns válaszokat adtak, de ez csak  a 2. helyhez volt elegendő. Az olimpián  versenyzők is  az aranynak örülnek a leginkább. A bronzérmes szintén örül mert még elcsípett egy dobogós helyet. Az ezüstérem édes-keserűségével tértek haza a Gimisek, főleg amiatt, hogy a győztesnek ítélt csapat végig olvasta a prezentációra írt szöveget.

Bízom benne, hogy a csalódottság után hamar belátják azt a diákok, hogy minden díjazáson és elismerésen túl a legfontosabb az a tapasztalat és tudás, amit a versenyre való készülés alatt szereztek. A díjak elértéktelenednek, elavulnak és az elismerések is megkopnak, viszont a megszerzett tudás lesz az, amit hasznosítanak majd a további életükben.

Dimén-Varga László

felkészítő tanár


Különkiadás – 25 éves Gereben

Szerző: Bartus Emőke  |   nov. 20, 2016  |  Ébredés, Hírek

Diákok nemzetközi világnapja

Szűcs-Olcsváry Melinda  |   nov. 20, 2016  |  Tadisz, Hírek
November 17-ét a londoni nemzetközi diáktanács 1941-ben a diákok nemzetközi világnapjává nyilvánította.Inkább megemlékezés ez a nap, mintsem ünnep. 1939 októberében Prágában békés tüntetések sorozata vette kezdetét, ahol diákok és egyetemisták is az utcákra vonultak a jogaikért, és együtt tiltakoztak az akkor már fél éve tartó német megszállás ellen. Hitler válasza a tiltakozó tömegnek a november 17-én kinyilatkoztatott rendelet volt, melynek értelmében kivégeztek diákvezetőket, illetve egyetemi hallgatókat és professzorokat szállítottak el koncentrációs táborokba, ahonnan sokan soha nem tértek vissza…Diákokként úgy érezzük, nekünk is kötelességünk megemlékezni az áldozatul esett diákokról. Minden év november 17-én értük égnek a gyertyák a folyosónkon, és az ők emléket hirdetik a plakátok a falakon.
Laczkó KataTadisz elnök

ÉBREDÉS 2016 NOVEMBER

Bartus Emőke  |   nov. 20, 2016  |  Ébredés, Hírek

https://www.gimi.ro/files/uploads/ebredes-2016-november.pdf


Győztes gólyáink

Szűcs-Olcsváry Melinda  |   nov. 20, 2016  |  Hírek

Idén is eljött a gólyabál szezon vége, ami nem jelent mást, mint a Városi Gólyabált. A rendezvényt az Udvarhelyi Fiatal Fórum önkéntesei szervezték meg a Siculus Ifjúsági Házban november 18-án 19 órától.

Többszörösen is jól teljesített a Gimi, hiszen a színvonalas rendezvény főszervezői iskolánk diákjai, Tófalvi Adrián és Dósa Eszter XI. D osztályos tanulók, a megmérettetés végén pedig a Gimis gólyapáros aratta le a babérokat is.

A gólyabál témája az elmegyógyintézet volt, iskolánkat a két legrátermettebb gólya: Dávid Tibor (B osztály) és Dusinszki Orsolya (D osztály) képviselte.



A gólyákat kerekesszékek, vaságy, és kényszerzubbonyok fogadták, nem utolsó sorban pedig az este házigazdája, Tóth Árpád. A zsűrit a résztvevő hét iskola egy-egy népszerűnek talált tanára alkotta, iskolánk esetében Máthé Attila tanár úr.

Az előadás a videó után a gólyák bemutatkozójával folytatódott, amit minden gólyapár kellőképpen őrültre fogott, majd következtek a témával kapcsolatos feladatok. A fiúknak ki kellett szabadítaniuk vaságyhoz láncolt párjukat, amihez különböző véres feladatokat kellett teljesíteniük, később összeláncolva küzdöttek a pingpong-golyókkal. A legvégén a lányokra hárult a feladat oroszlánrésze, különböző elmegyógyintézettel kapcsolatos szavakat kellett elmagyarázzanak párjuknak úgy, hogy „hangokat hallottak a fejükben”. Közben persze nem maradhattak el a közönségkérdések, játékok sem, ahol az iskolákból vállalkozó egy-egy diák szerezhetett plusz pontot gólyáinak.

A gimis gólyák szinte gond nélkül vették a próbákat, bizonyítva, hogy nem csak a sötét középkorban, hanem a rideg és ijesztő elmegyógyintézetben is ugyanúgy megállják a helyüket.

Az idei eredmények talán meglepőek lehettek az előző évekhez képest, hiszen a harmadik helyezést a Backamadarasi Kis Gergely Református Kollégium gólyái: Sólyom Beáta és András Előd vihették el, míg a második helyezést Szilágyi Rita és Gergely Viktor, az Eötvös József Szakközépiskola diákjai kapták.

Nagy volt az izgalom, de az már nem volt meglepő, hogy végül a Tamási Áron Gimnázium diákjai lettek a 2016-os Városi Gólyabál legőrültebb gólyái. Tibi és Orsi fogják képviselni városunkat a jövő évi Megyei Gólyabálon, emellett nyereményül kaptak egy-egy külső akkumulátort, egy tortát, és különböző utalványokat.

Gratulálunk nekik, és sok sikert kívánunk a Megyei Gólyabálra!

Köszönet a fotókért Mihály Csongornak és Tornai Szilárdnak!

 

Sata Andrea

szervező