Virtuális világon innen, edukációs tereken túl

ELEK APÓ UNOKÁI A DIGITÁLIS VILÁGBAN – jó gyakorlatok az óvodában és az elemi tagozaton címmel Regionális Szimpóziumot szervezett óvónőknek és tanítóknak az Elek Apó Unokái Egyesület, 2024. október 3-án, partnerségben Hargita Megye Tanfelügyelőségével, az Apáczai Csere János Pedagógusok Házával, a Romániai Magyar Pedagógusok Szövetségével, valamint a Benedek Elek Pedagógiai Líceummal.
A szimpózium célja egy magyar nyelvű online módszertani-tudományos gyűjtemény létrehozása a magyar nyelven oktató óvónőknek és tanítóknak, ösztönözve, hogy minél több innovatív módszert használjanak a tanítási – tanulási folyamat során az online és offline térben a hatékonyság jegyében.
Meseillusztráció és kreatív szépírás versenyt hirdettek óvodás és elemi osztályos tanulóknak, lehetőséget teremtve a kreatív tevékenységekre művészeti alkotások létrehozásara. A beérkezett gyerekmunkákból kiállítást hoztak létre.
A virtuális módszertani-tudományos gyűjtemény itt található.
A Virtuális és edukációs terek találkozása az elemi tagozat negyedik osztályában (143-148. oldal) címet viselő dolgozatban összefoglaltam negyedikeseim rendhagyó kalandjait a virtuális világon innen, az edukációs tereken túl…
1. Fűben-fában tudomány. Erdei iskola, ahol a telefon tanulási eszköz.
A mobiltelefonok használata az iskolákban világszerte egyre inkább vitatott téma, így Romániában is.
A telefonok használata az iskolákban komplex kérdés, amelynek nincs egyetlen, mindenki számára megfelelő megoldása. A 2023. októberében zajlott Zöld héten erdei táborban voltunk, ahol a műhelymunkák ingyenesen elérhető digitális alkalmazásokkal készültek. Nézzétek meg a közösen készített Élménybeszámoló kisfilmet itt.
2. Lessetek bele a Virtuális tarisznyánkba elemi tagozat végén itt.
Legkedvesebb egész éves projektünk a Negyedikesek Hírlapja.
3. A Duna-delta, egy életre szóló kaland.
Kirándulástervezés alkalmazásokkal. Tartsatok velünk a Duna-deltába itt.
Hálás vagyok inspiráló diákjaimért és a felejthetetlen pillanatokért, amit együtt éltünk át a virtuális- és edukációs tereink összekapcsolása közben.
Ezzel a dolgozattal kívánok jó tanulást, kedves Gimis Ötödikeseim!
Szabó Zsuzsa, elemi tagozatos tanár