TUDEK a Gimiben

Szerző: | 2018. december 14. | Hírek

Nem vagyok filológus, mérnök vagyok, tehát nem vagyok a szavak embere, úgyhogy egy Einstein idézetet szeretnék felolvasni – mondta Görbe (Gârbea) Péter, Hargita megye főtanfelügyelője a Tudományos Diákkörök XIX. Kárpát-medencei Konferenciájának erdélyi regionális (TUDEK) megnyitóján, a Tamási Áron Gimnázium Nyirő József dísztermében, 2018. december 8 – án, szombaton. „Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki aki erről nem tud, és megvalósítja” –folytatta egy valószínűsíthetően Einsteintől származó idézettel, utalva arra, hogy milyen fontos a kutatásban a merészség. Laczkó György igazgató, Orbán Balázs önkormányzati képviselő valamint Posta Donát, a Kutató Diákok Országos Szövetségének elnöke köszöntő beszédei után kezdetét vette a munka.
Erdély 13 településéről, 20 különböző iskolából érkeztek versenyzők, akik 8 szekcióban 67 dolgozatot mutattak be a többnyire egyetemi tanárokból álló zsűritagoknak. Ebéd után a diákok a Haáz Rezső múzemban nyílt iskolatörténeti kiállítást látogatták meg, a kísérő tanárok munkamegbeszélésen vettek részt, a zsűri tagjai pedig rangsorolták a dolgozatokat.
A kora esti értékelés és díjkiosztás hangulatát a Gimnázium Vox Gimiensis kórusa tette emelkedetté. Dr. András Szilárd a Babes-Bolyai Tudományegyetem professzora, az Erdélyi Tehetségsegítő Tanács elnöke a diákok kutató munkájának fölöttébb hasznos voltáról beszélt, majd kiértékelőjében dr. Szenkovits Ferenc egyetemi docens, az elbíráló bizottság elnöke a bemutatott dolgozatok többségének magas színvonalát méltatta. Lapohos Anna-Mária tanfelügyelő beszéde után a kiértékelők sorát Posta Donát beszéde zárta, majd összesen 53 diáknak 34 díjat adtak át. A díjazottak névsorát az alábbi táblázat tartalmazza:

Biológia, orvostudomány szekció
Kutasi CsengeBolyai Farkas Elméleti Líceum, Marosvásárhely, X. osztályI.díj
Szilágyi BálintBolyai Farkas Elméleti Líceum, Marosvásárhely, IX. osztályII. díj
Iernila-Virág RolandBáthory István Elméleti Líceum, Kolozsvár, X. osztályIII. díj
Mostis MárkBáthory István Elméleti Líceum, Kolozsvár, X. osztály
Mezei-Szép EmeseBolyai Farkas Elméleti Líceum, Marosvásárhely, XI. osztályDicséret
Ökológia, környezet, mikrobiológia szekció
Gergely KingaJósika Miklós Elméleti Lícem, Torda, XI. osztályI.díj
Zalányi Eszter BorókaBolyai Farkas Elméleti Líceum, Marosvásárhely, XII. osztály
Simion KatalinKós Károly Technológiai Líceum, Csíkszereda, XI. osztályII. díj
Tófalvi KrisztaKós Károly Technológiai Líceum, Csíkszereda, XI. osztály
Macalik BorbálaApáczai Csere János Elméleti Líceum, Kolozsvár, X. osztályIII. díj
Szentgyörgyi AnnaApáczai Csere János Elméleti Líceum, Kolozsvár, X. osztály
Mátyás Emőke-IbolyaTamási Áron Gimnázium, Székelyudvarhely, X. osztályDicséret
Rotaru DanielTamási Áron Gimnázium, Székelyudvarhely, X. osztály
Természettudományok szekció
Benedek LászlóTamási Áron Gimnázium, Székelyudvarhely, X. osztályI.díj
Pálfi TamásBolyai Farkas Elméleti Líceum, Marosvásárhely, XI. osztályII. díj
Székely Ferencz – ZoltánBolyai Farkas Elméleti Líceum, Marosvásárhely, XI. osztály
Simon-Zsók AnettSzékely Mikó Kollégim, Sepsiszentgyörgy, X. osztályIII. díj
Pusztai Hanga DorottyaBáthory István Elméleti Líceum, Kolozsvár, X. osztályDicséret
Matematika, informatika, műszaki tudományok szekció
Dobai-Pataky AttilaTamási Áron Gimnázium, Székelyudvarhely, XI. osztályI. díj
Kovács Róbert-JenőJános Zsigmond Unitárius Kollégium, Kolozsvár, XII. osztályII. díj
Lakó AnnaBolyai Farkas Elméleti Líceum, Marosvásárhely, X. osztály
Mészáros BotondGheorghe Pop de Băsești Technológiai Líceum, Szilágycseh, XII. osztályIII. díj
Papp Norbert-OszkárHorváth János Elméleti Líceum, Margitta, X. osztályDicséret
Berke Dávid-ZsoltHorváth János Elméleti Líceum, Margitta, X. osztály
Irodalom, nyelvészet, néprajz szekció
Barabási KincsőBolyai Farkas Elméleti Líceum, Marosvásárhely, XII. osztályI.díj
Csetri Lehel-CsongorBolyai Farkas Elméleti Líceum, Marosvásárhely, XII. osztály
Ábrahám Andrea-TeklaBolyai Farkas Elméleti Líceum, Marosvásárhely, XII. osztályII. díj
Kerekes ÁgnesBolyai Farkas Elméleti Líceum, Marosvásárhely, XII. osztály
Kristó RékaPetőfi Sándor Technológiai Líceum, Dánfalva, XII. osztályIII. díj
Buzási BernadettPetőfi Sándor Technológiai Líceum, Dánfalva, XII. osztály
Bíró Mátyás PéterBáthory István Elméleti Líceum, Kolozsvár, X. osztályDicséret
Szász-Cseh EteleBáthory István Elméleti Líceum, Kolozsvár, X. osztály
Helytörténet szekció
Rusz Balázs-CsanádBolyai Farkas Elméleti Líceum, Marosvásárhely, XII. osztályI.díj
Müller TiborApáczai Csere János Elméleti Líceum, Kolozsvár, IX. osztályII. díj
Szántai KristófApáczai Csere János Elméleti Líceum, Kolozsvár, IX. osztály
Forró-Bathó ÁkosBolyai Farkas Elméleti Líceum, Marosvásárhely, XII. osztályIII. díj
Holbach István KárolyBolyai Farkas Elméleti Líceum, Marosvásárhely, XI. osztályDicséret
Bordás PéterBolyai Farkas Elméleti Líceum, Marosvásárhely, X. osztályDicséret
Szociológia, pszihológia szekció
Gergely KatalinMárton Áron Főgimnázium, Csíkszereda, XI. osztályI. díj
Tatár NoémiMárton Áron Főgimnázium, Csíkszereda, XI. osztály
Balogh AdrienneBolyai Farkas Elméleti Líceum, Marosvásárhely, XI. osztályII. díj
Pál HenriettaFograsy Mihály Technológiai Líceum, Gyergyószentmiklós, XI. osztályIII. díj
Berekméri IstvánBolyai Farkas Elméleti Líceum, Marosvásárhely, XI. osztályDicséret
Cătană Cristina VictoriaBolyai Farkas Elméleti Líceum, Marosvásárhely, XI. osztály
Nagy Edina-OrsolyaBolyai Farkas Elméleti Líceum, Marosvásárhely, XI. osztályDicséret
Simon DorottyaBolyai Farkas Elméleti Líceum, Marosvásárhely, XI. osztály
Társadalomtudományok szekció
Moldovan FranciskaMárton Áron Főgimnázium, Csíkszereda, XI. osztályI. díj
Rafain KingaMárton Áron Főgimnázium, Csíkszereda, XI. osztály
Barabás Dávid-SzilárdReformat Líceum, Marosvásárhely, XI. osztályII. díj
Farcádi Attila-DánielReformat Líceum, Marosvásárhely, XI. osztály
Szabó Erzsébet- ZsófiaII. Rákóczi Ferenc Római Kat. Teol. Líceum, Marosvásárhely, XI. osztályIII
Imets DorottyaMárton Áron Főgimnázium, Csíkszereda, XI. osztályDicséret
Jozsa Anett-ViktóriaMárton Áron Főgimnázium, Csíkszereda, XI. osztály

Gratulálunk a díjazottaknak és a résztvevőknek egyaránt. Szekciónként az első és második, esetenként a harmadik helyezett részt vesz a tanév folyamán a Tudományos Diákkörök  Országos Konferenciájának döntőjén, Szentesen.

Székely Zoltán, tanár
Tamási Áron Gimnázium

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com