Fizikaverseny járványhelyzetben is

Szerkesztő: | 2021. június 20. | Eredmények, Hírek, Hírek

Bencze Mátyás ezüstérmes lett a 8. Alfa és Omega Országos Fizikaversenyen!

 

Vírusok jönnek-mennek, szedik az áldozatokat, de nem ülhetünk reggeltől estig reszketve  a veranda ablaka alatt. Az élet él, és élni akar.

Ha nem lehet úgy, ahogy akarom, akkor úgy akarom ahogy lehet! Ezt a jelmondatot  tűztük zászlóra, amikor a  lehetetlen helyzetben is, minden korlátozó intézkedést betartva útjára indítottuk az Alfa és Omega Országos Fizikaverseny  8. kiadását is. Egyrészt a folytonosság jegyében, másrészt abban a hitben, hogy sok gyereknek most – más vetélkedők hiányában – nagyobb szüksége van erre, mint bármikor.

A versenyfelhívásra Erdély 10 megyéjének  52 iskolájából több, mint 200 hetedikes és nyolcadikos tanuló kapcsolódott be, akik közül a tanév folyamán lebonyolított három előzetes forduló után a legeredményesebb 72 tanuló vehetett részt a döntőben, amelyet a járványügyi szabályozások miatt online tartottunk.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Az online döntő megnyitóján a szervező méltatta a verseny fontosságát, kiemelve azt a – Reményik Sándor erdélyi költő által is megfogalmazott –  gondolatot, hogy lehetetlen helyzetben is meg kell találni a kínálkozó kiutat, és dolgozni kell, AHOGY LEHET. A megnyitó után három órás kemény ONLINE munka várt a tanulókra, akiknek elméleti feladatokkal és gyakorlati jellegű feladványokkal (pl. jelenségelemzés, és a saját maguk által előzőleg elvégzett kísérlet bemutatása kisfilm formájában) kellett megküzdeniük. A rangos vetélkedő végelszámolásánál a végső sorrend az előzetes fordulókban illetve a döntőn gyűjtött pontszámok összesítése után alakult ki. A zsűri korosztályonként 10-10 dicséretet, és 2-2 bronz-, ezüst-, illetve aranyérmet osztott ki. Kiosztottak továbbá 6 különdíjat is a különösen szép jelenségértelmezésért illetve a szépen elkészített kísérleti videókért. A díjazottak között találjuk iskolánk tanulóját, a nyolcadikos Bencze Mátyást is.

A hetedikesek korosztályában dicséretben részesült Boros Katalin (Székelyszentlélek, Benedek Fidél Általános Iskola),  Vizi Zselyke (Csíkszereda, Nagy Imre Általános Iskola),  Kocsis Rebeka (Sepsiszentgyörgy, Mikes Kelemen Elméleti Líceum), Török Anna Abigél (Sepsiszentgyörgy, Székely Mikó Kollégium), Péter Máté (Sepsiszentgyörgy, Székely Mikó Kollégium), Lazăr Alexandra (Sepsiszentgyörgy, Mikes Kelemen Elméleti Líceum),  Szász Tímea (Kézdivásárhely, Petőfi Sándor Általános Iskola),  Kanabé Áron (Kézdiszentlélek, Apor István Általános Iskola), Fülöp Ábel (Marosvásárhely, Dr. Bernády György Általános Iskola), Szász Eliza  (Kézdivásárhely, Petőfi Sándor Általános Iskola), Domokos László (Marosvásárhely, Bolyai Farkas Elméleti Líceum). III. díjban részesült Fülöp Krisztián Zsolt (Marosvásárhely, Dr. Bernády György Általános Iskola), Nagy Dávid (Nagyvárad, Ady Endre Elméleti Líceum, II. díjat kapott Antal Áron (Felsőboldogfalva, Fülöp Áron Általános Iskola) és Strenc Rebeka (Szatmárnémeti, Kölcsey Ferenc Főgimnázium), az I. díjat pedig Baksa Zalán (Székelykeresztúr, Petőfi Sándor Általános Iskola) valamint Somodi Tamás (Marosvásárhely, Bolyai Farkas Elméleti Líceum) kapta.

A nyolcadikosok versenyében dicséretet kapott Máthé Anita (Kézdialmás, Kelemen Didák Általános Iskola), Budai Anna (Micske, Miskolczy Károly Általános Iskola), Szász Tamás (Csíkszereda, Segítő Mária Gimnázium), Lakatos Bernadett (Micske, Miskolczy Károly Általános Iskola),  Tamási Csaba (Székelykeresztúr, Orbán Balázs Gimnázium),  Barabás Tamás (Micske, Miskolczy Károly Általános Iskola), Bodor Dávid és Gábor Tamás  (mindketten a csíkszeredai, Segítő Mária Gimnázium tanulói),  Kelemen Regő (Micske, Miskolczy Károly Általános Iskola), Pálfi Viktória Tünde (Székelyudvarhely, Móra Ferenc Általános Iskola). A III. díj boldog tulajdonosa Gábor Farkas – Ferenc (Nagyenyed, Bethlen Gábor Kollégium) és Gyerő Soma (Székelyudvarhely, Palló Imre Művészeti Líceum),  II. díjat kapott Bencze Mátyás (Székelyudvarhely, Tamási Áron Gimnázium) és  Gyurka Hunor Tamás  (Kolozsvár, Báthory István Elméleti Líceum), I. helyezést ért el Nagy Csenge (Székelykeresztúr, Petőfi Sándor Általános Iskola) valamint Pieldner Ádám (Sepsiszentgyörgy, Mikes Kelemen Elméleti Líceum).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gratulálok minden résztvevő diáknak, gratulálok a díjazottaknak, köszönöm a felkészítő tanárok áldozatos munkáját!

Székely Zoltán, fizikatanár

a vetélkedő szervezője

 

Kapcsolódó tartalmak